Inlägget innehåller annonslänkar samt reklam för Leksands Tre Kullor
Hej hej hej!
Vaknade tidigt imorse, typiskt, hade tänkt ta sovmorgon. Passade på att ligga kvar i sängen en stund och dricka kaffe innan jag begav mig utåt och gick MILEN.
Innan jag kommer iväg har jag svårt att motivera mig, sen inser jag när jag är ute hur HÄRLIGT det är ute i solen, med alla vårdofter från blommor och nyklippt gräs.
Vill så gärna lyssna på någon podd när jag promenerar, så kanske man kan lära sig något också och förens nytta med nöje ;), men jag lyckas oftast inte koncentrera mig (tankarna flyger iväg åt andra håll) så det blev Spotify med musik som vanligt.
Äggkoppar HÄR / Rödvinsglas HÄR / Kaffekopp HÄR / Assietter HÄR / Kokosnötsskål HÄR
Nu sitter jag och äter en sen frukost, fick hem ett bud igår med jääättegoda tunnknäcke från Leksands Tre Kullor. Måste gå ut i köket och ta ett till 🙂 Eller två. Salta, tunna och krispiga och ska innehålla massor av nyttigheter dessutom.
Phiadelphiaost, avokado, chiliflakes, flingsalt och röd balsamvinäger. Förträffligt bra kombo.
Nu ska jag äta upp min frukost och sedan hoppa in i duschen för i eftermiddag ska jag iväg på en filminspelning. Hör inte till vanligheterna i mitt liv direkt, så det ska bli jättekul även om väldigt nervöst!
Vad hittar ni på idag? Ha en fortsatt härlig TORSDAG.
KRAM
9 svar på ”En sen men oerhört god frukost”
Åh avokado är ju SÅ gott verkligen, men himla längesen jag åt det nu! Så underbart med milen i det fina vädret också 😀 KRAM
Spännande med filminspelning 🙂 Mums så sugen jag blev på avokado nu haha. Och knäckebröd, älskar knäckebröd! Kram
Ja guuud, slinker nog ner både en och två avokadoknäckeb här framöver 😉 KRAM tillbaka
Åh gud vad gott!!
Ja, muuums!
Filminspelning??? Berätta mer! Här blir det promenad, så tacksam att vi får gå ut igen
Fixat, berättar mer i mitt senaste inlägg så kika gärna in där. Låter skönt att få vistas utomhus!
Mums vad gott det ser ut! 😍
Supergott! Blir repris idag! 🙂